02 Ocak 2010

2012 (2009)

Yönetmen:Roland Emmerich

Sinemakültürü Puanı: 8.7/10

Yorum:Asırlar önce, Mayalılar bize takvimlerini bıraktılar.Bu takvimin bir son günü vardı ve bunun anlamı açıktı. O günden beri, astrologlar onu keşfettiler,uzmanlar kehanet için takvimden şifreler çıkardılar, jeologlar dünyanın o zaman vadesinin dolacağını söylediler ve hatta hükümet bilimcileri bile dünyayı 2012 de bekleyen devasa çaplı afeti yadsıyamıyorlar. 2012 geldiğinde bileceğiz ki uyarıldık.

Tarihte daha önce hiçbir kültürde, farklı dinde ve bilim insanları ile devletler arasında bir yıl bu kadar belirgin bir şekilde önem taşımamıştır.

2012 sinema filmi kusursuz efektleri ile izleyicileri muhteşem bir film havasına sokuyor. 2012 filminde bütün sahneler en ince detaylarına kadar düşünülmüş.Soluksuz bir şekilde izleyeceğinize şüpheniz olmasın ve son zamanlarda çekilmiş en iyi felaket filmlerinden biri bence, hem görsel efekt olarak seyirciyi büyülüyor ,hem de oyuncuların performansı üst seviyede. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım filmlerden oldu , Dünyamız böyle birşey yaşarsa gerçekten kurtulan olur muydu acaba sorusunu düşündüm. 2012 de ne olacağını da sabırsızlıkla bekliyorum. Filmi izlemeyen çok şey kaçırır. Bu harika ötesi filmi izlerken nefesimi tuttuğum sahneler vardı. Sanki birebir yaşadım bende. Mutlaka ama mutlaka izleyin. Mükemmel bir yapım. Herkese iyi seyirler.

Resmi site: http://www.whowillsurvive2012.com/

Fragman:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder